×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 75-rocznica-smierci-slugi-bozego-bp-wojciecha-owczarka-29-wrze-2013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 75-rocznica-smierci-slugi-bozego-bp-wojciecha-owczarka-29-wrze-2013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

29 września 2013

Niedziela była dniem modlitw o beatyfikację Sługi Bożego bp. Wojciecha Owczarka. Eucharystię o godz. 930 w bazylice katedralnej we Włocławku sprawował ks. bp Wiesław Mering, ks. bp Bronisław Dembowski oraz liczni kapłani diecezjalni i zakonni. Postać świątobliwego Biskupa Wojciecha i jego znaczenie dla Zgromadzenia przedstawił ks. dziekan Henryk Witczak. Homilię wygłosił Bp. Ordynariusz Włocławski, nawiązując do czytań mszalnych.

Msza święta była okazją do wyrażenia dziękczynienia Bogu za Sługę Bożego bp. Wojciecha Owczarka - Założyciela naszego Zgromadzenia - przez siostry zakonne, kapłanów, alumnów, dzieci i młodzież, rodzinę Założyciela i mieszkańców naszego Miasta. Tego i następnego dnia można było pomodlić się przy grobie Sługi Bożego, znajdującym się w krypcie katedralnej.


PODZIĘKOWANIE


Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Biskupie, Pasterzu świętego Kościoła włocławskiego,

Przewielebny Księże Biskupie Bronisławie,

Zacny Księże Dziekanie,

Czcigodni Kapłani i Alumni Wyższego Seminarium Duchownego.

Kochane Siostry,

Droga Rodzino Księdza Biskupa W. Owczarka,

Drodzy Przyjaciele, Goście, Mieszkańcy Włocławka,


Wiarą będę żyć, oddychać, czuć, patrzeć, myśleć wiarą. Ona wraz z modlitwą da mi moc, siłę, żarliwość niepokonaną - takie postanowienie zapisał w 1936 r. w swoich notatkach rekolekcyjnych bp. Wojciech Owczarek. Przywołujemy je w Roku Wiary, kiedy obchodzimy 75. rocznicę jego śmierci. Ojciec Założyciel pragnął, "by nasza rodzina zakonna - przez naśladowanie Syna Bożego - w sposób szczególny upodabniała się do Jezusa w Jego pracy domowej i apostolskiej".

Ciało Sługi Bożego zostało złożone w podziemiach naszej Włocławskiej Katedry. Siostry oraz mieszkańcy Włocławka, nawiedzając jego grób, proszą o wstawiennictwo we wszystkich sprawach, które dotykają nasze rodziny, Ojczyznę i cały Kościół.


Pierwszego października przypada również 25. rocznica inauguracji procesu informacyjnego, dotyczącego życia bp. Wojciecha Owczarka, której dokonał ks. bp Henryk Muszyński - ówczesny Pasterz Diecezji Włocławskiej. Proces ten zakończył na szczeblu diecezjalnym 25 marca 1995 r. ks. bp Bronisław Dembowski. Akta oraz biografię Sługi Bożego przekazano Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.


Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Biskupie, dziękujemy za Eucharystię sprawowaną w intencji o wyniesienie naszego O. Założyciela do chwały ołtarzy. Ufamy, że świętość życia Ojca Założyciela i nasze naśladowanie jego cnót, przyczyni się do większej chwały i uwielbienia Boga. Wszystkim obecnym Kapłanom, Siostrom składam gorące podziękowania: Bóg zapłać za wspólną modlitwę! Cieszę się z obecności rodziny ks. bp. W. Owczarka, parafian i mieszkańców naszego miasta Włocławka. Bardzo dziękuję asyście i chórowi katedralnemu pod kierunkiem ks. prof. Józefa Nowaka. Wszystkim uczestnikom tej Eucharystii życzę doświadczania pomocy wstawienniczej sługi Bożego Biskupa Wojciecha Owczarka.


Pragnę przekazać również, że w łączności z obchodami w katedrze, w kolegiacie w Uniejowie o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. o beatyfikację bp. W. Owczarka, za co składam serdeczne podziękowania ks. prałatowi Stanisławowi Janikowi.


m. Jolanta Gołębiowska


  • nagrania audio:

Modlitwa powszechna

{audio}1-modlitwa-wiernych-75-rocznica-smierci-bp-owczarka-29-wrze-2013.mp3{/audio}

Komentarz do procesji z darami

{audio}2-komentarz-do-procesji-z-darami-75-rocznica-smierci-bp-owczarka-29-wrze-2013.mp3{/audio}

Podziękowania - m. Jolanta Gołębiowska

{audio}3-podziekowania-m-jolanta-golebiowska-75-rocznica-smierci-bp-owczarka-29-wrze-2013.mp3{/audio}


  • galeria zdjęć:

{gallery slider=boxplus.transition animation=6000}75-rocznica-smierci-slugi-bozego-bp-wojciecha-owczarka-29-wrze-2013{/gallery}

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca