23 listopada 2012

W godzinach popołudniowych rozpoczęło się kolejne spotkanie formacyjne dla dziewcząt w naszym domu przy ul. Orlej 9 we Włocławku. Rozpoczęłyśmy od kolacji, aby posilić ciało po podróży, a następnie spotkałyśmy się z Gospodarzem tego domu - naszym Panem ukrytym pod postacią Chleba. Adoracja ubogacona śpiewem i osobistymi rozważaniami trwała do 2130.

Sobota była intensywnym dniem pracy nad sobą i ze sobą. Po integracji grupy pochylałyśmy się nad Słowem Bożym. Przewodnikami tego dnia byli Patriarchowie: Abraham i Jakub, ich historie stawały się naszymi, odnajdowałyśmy w nich swoje życiowe sytuacje: radości i dylematy dnia codziennego, z którymi oni też się stykali. Odczytywane fragmenty życia obu bohaterów przybliżały nam ich zmagania z rzeczywistością, ale także pokazywały ich relacje z Bogiem. To co trudne oddawałyśmy Jezusowi, aby On wyprowadzał z tego dobro i przemieniał nasze serca.

Przed południem byłyśmy u oo. Franciszkanów i tam uczestniczyłyśmy w Eucharystii, była też możliwość spowiedzi.

Radością wieczoru była ROZMÓWNICA - czas kiedy dzieliłyśmy się naszym życiem a szczególnie wspominałyśmy świadków naszej wiary, ludzi, którzy pomagali nam wierzyć i przy których wzrastała nasza wiara.

W niedzielę rano uczestniczyłyśmy we Mszy św. razem z siostrami w naszej zakonnej kaplicy, potem śniadanie i "pożegnania nadszedł czas".

Spotkanie prowadziła s. Natalia Musidlak, pomagały jej s. Sylwia Wawrzyniak, s. Renata Pawelec wraz z Aspirantkami Dominiką i Angeliką. Na rozmównicy byłą z nami jeszcze s. Maria Kowalik i s. Oliwia Smolarek.

s. Sylwia Wawrzyniak ZSNM

30 listopada – 6 grudnia 2012

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca