30 września 2017

WW ostatnią sobotę września wyruszyliśmy na pielgrzymkę do wyjątkowego miejsca na Warmii, gdzie 140 lat temu ukazała się Matka Boża, a 50 lat temu odbyła się koronacja Jej wizerunku, znajdującego się w sanktuarium przy miejscu objawień. Tym niepowtarzalnym miejscem, w którym serce bije mocniej jest Gietrzwałd, bo to właśnie tu Maryja mówiła w naszym ojczystym języku.

W drodze do Gietrzwałdu wspólnie modliliśmy się, odśpiewaliśmy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i wysłuchaliśmy konferencji o roli Ducha Świętego w życiu osoby konsekrowanej, którą wygłosił ks. Paweł Pokora.

W Gietrzwałdzie wysłuchaliśmy historii objawień, odmówiliśmy różaniec, uczestniczyliśmy w Eucharystii, wspólnie odprawiliśmy drogę krzyżową. Nie mogło zabraknąć także chwili na indywidualną modlitwę, podczas której każdy z nas zanosił swoje osobiste prośby i dziękczynienia przez wstawiennictwo Maryi do Jej umiłowanego Syna Jezusa.

Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas, którym nas obdarzył oraz za słońce, które towarzyszyło nam podczas pielgrzymki i było powodem do uśmiechu na niejednej twarzy.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca