3 lipca 2017

Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię

(Mt 11,28)

WWyruszyłyśmy na ostatnie w tym roku spotkanie formacyjne do Gdańska na ul. Startową 7F. Rekolekcje letnie oprócz duchowego wzmocnienia mają na celu odpoczynek, poznawanie wspólnot naszego Zgromadzenia oraz zwiedzanie pięknych i wartościowych miejsc naszej Ojczyzny.

W poniedziałek po przyjeździe byłyśmy „przywitać się z morzem”. Codziennie miałyśmy zaplanowane zwiedzanie.

Pierwszego dnia we wtorek byłyśmy w Gdańsku na starówce. Odwiedziłyśmy Kościół Dominikanów, Bazylikę Mariacką. Byłyśmy również w zniszczonym i odbudowywanym Kościele św. Jana Chrzciciela. Nad Motławą podziwiałyśmy piękne statki, Żurawia, byłyśmy też na Długim Targu i w Muzeum Starych Zabawek.

Drugiego dnia wybrałyśmy się na Molo w Sopocie i zdobywałyśmy Latarnię Morską. Niestety tego dnia nie dopisała nam pogoda i musiałyśmy wcześniej wracać do domu.

Ostatni dzień pobytu w Trójmieście poświeciłyśmy na zwiedzanie Oceanarium w Gdyni, spacer po nabrzeżu i rejs statkiem.

Każdego dnia wieczorem spotykałyśmy się na wspólnej modlitwie różańcowej w kaplicy sióstr, a dzień zaczynałyśmy od Mszy świętej w kościele parafialnym św. Kazimierza. Przygotowałyśmy liturgię na następny dzień, dzieliłyśmy się słowem Bożym. Wieczorne rozmowy były przeplatane śpiewem i śmiesznymi historiami.

Paulina Bursiewicz


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca