Św. siostra Faustyna w swoim Dzienniczku pisała: „Wtenczas jesteśmy najwięcej podobni do Boga, kiedy przebaczamy bliźnim, Bóg jest miłością, dobrocią i miłosierdziem.”(Dz.1148)

Ostatni dzień skupienia w tym roku szkolnym przebiegał pod hasłem: „Krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować”. Miał on nieco inny charakter niż poprzednie. Tym razem nie szliśmy z zadaniami w inne miejsca, ale gościłyśmy Bielanki z Chełmicy. Dziewczęta przywiózł do nas
 ks. Dawid Matusiak odprawił Eucharystię i towarzyszył nam w czasie modlitwy różańcowej, konferencji wygłoszonych przez s. Natalię Musidlak.

Grupa wspaniale zintegrowała się w czasie zabawy i tańca. Jednym z punktów spotkania było zwiedzanie domu. Zaczęłyśmy od sali pamięci naszego Ojca Założyciela bpa Wojciecha Owczarka

Temat wiodący był ubogacony tematem maryjnym „Maryjo, weź moje życie w swe dłonie..”

Młodzież rozważała teksty Ewangelii by uczyć się od Maryi posłuszeństwa, pomocy, wierności, przebaczenia…

Wieczorami dziewczęta obejrzały dwa filmy. W piątek film „Twoje moje nasze” ukazujące chętne darowanie uraz, jako sposób budowania wspólnoty rodzinnej. W sobotę film „John Q” o cierpliwie znoszonych krzywdach i wsparciu dla zrozpaczonego ojca.

s. Paulina


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca