Owocem zaś ducha jest: …uprzejmość, dobroć, wierność,  łagodność, opanowanie
Ga 5,22-23

WW ciągu całego roku szkolnego spotykamy się na Orlej we Włocławku. W wakacje mamy zwyczaj wyjeżdżać do domów naszego Zgromadzenia w różnych miejscach Polski. W tym roku odwiedziłyśmy siostry w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 69. Celem tych wyjazdów jest spotkanie z Bogiem i aktywny wypoczynek.

Każdy dzień rozpoczynałyśmy krótką modlitwą poranną i Mszą świętą w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego. Wieczorem odmawiałyśmy wspólnie różaniec. Było też spotkanie ze słowem Bożym i rozmównica. Dziewczęta brały udział w grach integracyjnych i pracy w grupach, aby poznawać owoce Ducha Świętego i rozwijać je w sobie. Film biblijny pt.”Rut”, który obejrzałyśmy pierwszego wieczoru miał młodzież wprowadzić w temat rekolekcji. Rut wierna i łagodna pokochała Boga Izraela  i zaopiekowała się swoją teściową Noemi. Prowadzona przez Bożą Opatrzność i Ducha Świętego stała się protoplastką rodu, z którego pochodził Zbawiciel.

W czasie naszych wakacyjnych rekolekcji miałyśmy też okazję zwiedzić trochę Warszawę. Byłyśmy w ZOO i na Zamku Królewskim. Dziewczęta poszukiwały najważniejszych zabytków na warszawskiej Starówce. Nie było to łatwe zadanie, bo trzeba było posługiwać się mapą. Odpoczywałyśmy w Multimedialnym Parku Fontann i w Parku Praskim. Ostatniego dnia poszłyśmy na Złote Tarasy, gdzie młodzież „poszalała” w sklepach galerii. Byłyśmy tam w Multikinie na komedii „ Jestem taka piękna”. Film uczył, że nie wygląd zewnętrzny stanowi o wartości człowieka, ale jego wnętrze. Była to lekcja wiary w siebie i szukania tego co w nas pięknego złożył Bóg.

Było super! Dziękujemy siostrom z Warszawy!

s. Paulina Bursiewicz


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca