W dniach 13-15 stycznia 2017 odbyło się skupienie dla dziewcząt u Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Na skupienia jeżdżę już od ponad roku, lecz to skupienie na pewno zapadnie mi na długo w pamięci. Było ono bardzo przełomowe w moim życiu. Pierwszy raz zaczęłam publicznie mówić, o tym jakie jest moje podejście i stosunek do wiary oraz do skupień. Dla mnie osobiście nie jest to po prostu "zwykle" spotkanie. Jest ono niezwykle. Można się wyciszyć i pomyśleć. Dodatkowo Sakrament Pokuty różni się bardzo tutaj, od tego w kościele. Uwielbiam przystępować podczas skupień do tego sakramentu.

Najbardziej zapadły mi w pamięć słowa z konferencji: "Bądź sobą" oraz "Wolność to posiadanie siebie w dawaniu siebie" to bardzo mądre słowa, które pomogły mi w mojej obecnej sytuacji. Uważam, że podczas skupień każdy może odnaleźć coś dla siebie oraz każda osoba może to inaczej zinterpretować.

Wspólne posiłki mimo tego jak zwyczajnie to brzmi, są momentem, w którym możemy się coraz bardziej poznać. Uwielbiam chodzić do kaplicy, gdy jest już cisza nocna i jest ciemno i cicho. Jest to taki magiczny czas, w którym w tej ciszy możemy usłyszeć głos Boga. Osobiście to skupienie wniosło bardzo dużo do mojego życia. Mam nadzieje, że nie poprzestanie tylko na tym jednym i owoce będą widoczne na każdym.

Weronika Kosińska

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca