GOŚCINNE SERCE

Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Każdy z nas na coś lub na kogoś czeka. warto zadać sobie pytanie „Na co ja czekam?’’ Nad tym pytaniem i wieloma innymi mogłyśmy zatrzymać się podczas kolejnych dni skupienia, które odbyło się w dniach 9-11 grudnia 2016 roku w Domu Generalnym we Włocławku pt. ,,Podróżnych w dom przyjąć.” Podróżowanie łączy się z drogą, która ma swój cel. Każdy z nas jest w drodze, jest podróżnym i oczekuje na przyjęcie. Wszyscy przyjmujemy gości i wydaje się to takie proste i oczywiste jednak podczas wygłoszonych konferencji przez Ojca Kamila Kraciuka CCG dowiedziałyśmy się jak należy robić to z miłością.

Nie wystarczy przyjąć podróżnego do domu, ale trzeba okazać gościnność i troskę. Przyjmując przybysza, przyjmujemy samego Jezusa, który przychodzi niespodziewanie, nie w porę, bez zapowiedzi. Dlatego często okazuje się, ze ten przybysz staje się dla nas problemem, bo wprowadza jakieś zmiany, łamie nasze przyzwyczajenia i pokazuje ile jest w nas tak naprawdę miłości i wrażliwości. To od nas samych zależy czy daną osobę przyjmujemy z miłością, czy z niechęcią. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak nasze otwarcie drzwi i serca ratuje innym życie, dając nadzieję, wiarę i miłość.

Gościnność to nie tylko otwarte drzwi ale także otwarte oczy i serce. Człowiek mający gościnne serce zawsze z miłością poda pomocną dłoń podróżnemu bez względu na to kim jest, czy jak wygląda, bo ma świadomość, ze przyjmuje samego Chrystusa pod swój dach. Udzielanie gościnny należy do przykazań, których zachowanie buduje oraz wzmacnia jedność ludzi oraz staje się widocznym na zewnątrz dziełem miłości. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu mogłyśmy razem z Jezusem przyjrzeć się naszym relacjom, gościnności i zweryfikować błędne postawy. Oczywiście nie zabrakło także podczas tych dni skupienia zabaw integrujących naszą wspólnotę a także śpiewu wielbiącego Boga, który przychodzi do nas w drugim człowieku. Każdy czas poświęcony bliźniemu jest czasem spędzonym z Jezusem, często jednak o tym zapominamy.

Ojciec Kamil podczas swoich konferencji zachęcał nas do otwierania drzwi naszych serc, nie jest to łatwe zadanie dlatego idąc za wzorem Świętej Siostry Faustyny módlmy się o gościnne serce:

„Pomóż, mi, Panie, aby serce moje było miłosierne. Nie odmówię mojego serca nikomu. Będę szczera nawet wobec tych, którzy, jak wiem, nadużyją mojej dobroci. Skryje się w Najmiłosierniejszym Sercu Jezusa. Swoje własne cierpienie zniosę w milczeniu. Niech Twoje miłosierdzie, o Panie, odpocznie we mnie.”

Na koniec Ojciec Kamil przekazał nam przesłanie na dalszą drogę podążania za Jezusem, który zawsze idzie o krok przed nami i wskazuje właściwy kierunek

„Bądźcie dla innych darem i patrzcie na siebie i innych z miłością.”

 

 s. Chiara


{gallery slider=boxplus.transition animation=6000}goscinne-serce{/gallery}

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Oficjalna strona Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi

ul. Orla 9, 87-800 Włocławek

+48 542 313 228
orla@siostrywspolnejpracy.pl

Nr konta: 16 1240 3389 1111 0000 3010 0626 (Bank Pekao S. A. I Oddział we Włocławku)

Image