×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but adwentowe-spotkanie-z-dziewczetami-11-13-gru-2015 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Skupienie dla dziewcząt w dniach 11-13 grudnia 2015 r. przebiegały pod hasłem:

„Szczęśliwi łagodni, ponieważ oni odziedziczą ziemię" (Mt 5, 5).

Nasze spotkanie zaczęłyśmy w piątek uwielbieniem Boga, podczas adwentowego Wieczoru Chwały zatytułowanego W obecności Twej, w płockiej Stanisławówce.

Wieczory Chwały to czas przebywania we wspólnocie braci i sióstr zarówno dla tych, którzy odnaleźli już swoje miejsce w Kościele, jak i dla tych, którzy go wciąż poszukują. Dlatego też jednym z punktów programu, którym rozpoczął się Wieczór Chwały, było przedstawienie sceniczne dotyczące bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego. Nie zabrakło również muzyki zespołu Bosco Band. Wysłuchałyśmy konferencji oraz świadectw o cudach, jakie Bóg działa w życiu człowieka; o pięknych powrotach do Niego, o chwilach z Nim, które zmieniły życie; wyznania mówiące o nieskończonej Bożej Łasce, która jest i naprawdę działa.

Kolejny dzień dostarczył wszystkim również bogatych przeżyć duchowych. Rozpoczęłyśmy go modlitwą brewiarzową, a następnie miała miejsce konferencja na temat łagodności, która w Piśmie Świętym występuje zamiennie ze słowami skromność i pokora. Z tej też racji przewodnim tematem konferencji była pokora w życiu Chrystusa, Maryi, postaci biblijnych, świętych oraz naszym osobistym.

W trakcie konferencji przeniosłyśmy się na chwilę do naszego zakonnego radia Puls Życia, gdzie zostałyśmy zaproszone do wysłuchania audycji radiowej na temat pokory. Gościem specjalnym była św. Klara (s. Klara Augustyniak), z którą na ten temat rozmawiała siostra Redaktor (s. Goretti Bartczak).

Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu osobistej modlitwie towarzyszyła nam medytacja biblijna. Głównym punktem dnia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Tomasz Król. Ostatnim punktem tego dnia była rozmównica, podczas której wspólnie odmówiłyśmy różaniec. Spotkanie zakończyłyśmy w niedziele Eucharystią w kaplicy sióstr.

s. Goretti Bartczak


{gallery slider=boxplus.transition animation=6000}adwentowe-spotkanie-z-dziewczetami-11-13-gru-2015{/gallery}

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca