×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but rekolekcje-dla-dziewczat-26-29-sty-2016 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

W dniach 26-29 stycznia 2016 r. odbyły się w naszym domu zakonnym rekolekcje dla dziewcząt, które przebiegały pod hasłem Szczęśliwi, którzy rozeznają swoje powołanie i szukają Boga.

Wspólnie spędzany czas na spotkaniu z Bogiem i z drugim człowiekiem dostarczał wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz wielu chwil radości.

Naszą rekolekcyjną wędrówkę po ścieżkach odkrywania Bożych tajemnic rozpoczęłyśmy wspólną Eucharystią, której przewodniczył ks. Paweł Skowron. Następnie zawiązałyśmy wspólnotę poprzez integrację grupy, wykorzystując wiele ciekawych zabaw ubogaconych śpiewem. Wieczorem tego samego dnia obejrzałyśmy film o św. S. Faustynie Kowalskiej. Dzień zakończyłyśmy modlitwą dziękczynną za miniony czas i otrzymane dary.

Kolejny dzień miał przede wszystkim charakter pokutny. To czas, jak twierdzą zawsze dziewczęta, wyczekiwany i potrzebny w ich życiu. W tym dniu po nabożeństwie pokutnym miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi oraz Eucharystia sprawowana przez ks. Sebastiana Adamczyka. Po dość mocnych przeżyciach przedpołudniowych nie sposób nie skorzystać z popołudniowego spaceru, który - jak się okazało - był atrakcyjny, ponieważ towarzyszył nam wspólny taniec. W drodze powrotnej, nawiedzając katedrę, wspólnie odmówiłyśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Późne popołudnie spędziłyśmy na projekcji filmu pt. Aby uratować życie. Natomiast wieczór okazał się naprawdę pogodny - zabawy, taniec, śpiew - wywołał na naszych twarzach uśmiech i wycisnął łzy radości. Przeżycia całego dnia skłoniły nasze serca do uwielbienia Boga.

Trzeci dzień rozpoczął się konferencją ks. Sebastiana na temat kryteriów rozeznawania powołania, podczas której wszyscy pochylaliśmy się nad tajemnicą powołania każdego człowieka. Tego dnia towarzyszyła nam również modlitwa różańcowa w intencji rozeznania swego powołania oraz za osoby powołane. Wieczór zamienił się w scenę teatralną, na której dziewczęta w rolach głównych przedstawiały wcześniej przygotowane scenki biblijne o powołaniu: Abrahama, Macieja, Samuela oraz Szawła. Niespodzianką była scenka przygotowana przez siostry mówiąca o powołaniu dzisiaj. Podczas podsumowania dnia, miałyśmy okazję wysłuchać bardzo osobistych i wzruszających świadectw sióstr o własnym powołaniu.

Ostatni dzień rozpoczęłyśmy Eucharystią, podczas której dziękowałyśmy Bogu za czas rekolekcji, jednocześnie prosząc Go o łaskę wiernego świadczenia na co dzień o Jego obecności i miłości.

Echem rekolekcji były świadectwa dziewcząt, będące wyrazem wdzięczności Bogu i ludziom za ten czas.

s. Goretti Bartczak


{gallery slider=boxplus.transition animation=6000}rekolekcje-dla-dziewczat-26-29-sty-2016{/gallery}

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca