×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but dzien-skupienia-dla-dziewczat-8-10-kwie-2016 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni

Już za nami kolejne dni formacyjne dla dziewcząt, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia 2016 r. w Domu Generalnym we Włocławku.

Rozpoczęłyśmy tradycyjnie nasze spotkanie w piątek zawiązaniem wspólnoty, w ramach czego miały miejsce wspólna zabawa, taniec i śpiew. Miałyśmy też okazję obejrzeć film o osobie, która w sposób doskonały odczytała wezwanie do życia według Bożych Błogosławieństw. Bł. Matka Teresa z Kalkuty, której kanonizację będziemy obchodzić właśnie w tym roku 5 września, jako Siostra Miłości powtarzała, iż najważniejsze w życiu jest zaspokoić pragnienie Jezusa poprzez pozyskanie ludzkich dusz, a to za pomocą okazywanej miłości. Każde jej pragnienie było wpisane w pragnienie Jezusa i to było szczęściem jej życia. Po filmie udałyśmy się i my do źródła – by tam nasycić swój głód Boga i Jego Słowa, dziękując Mu za to pragnienie wpisujące się w nasze serca.

Kolejny dzień rozpoczęłyśmy modlitwą brewiarzową, prosząc by nasze pragnienia były skupione wokół najważniejszego – pragnienia Boga. Nieco później została wystawiona przez siostry sztuka w formie sprawy sądowej, mająca skłonić nas do refleksji nad moralną kondycją człowieka oraz najważniejszymi wartościami, o których też wspomina w wydanej bulli papież Franciszek: mianowicie o sprawiedliwości i miłosierdziu. Następnie wysłuchałyśmy konferencji wygłoszonej w dwóch częściach na temat sprawiedliwości, o której mówiła s. Goretti Bartczak oraz niesprawiedliwości, o której powiedział nam o. Kamil Kraciuk CCG. Później nadszedł długo oczekiwany przez dziewczęta czas adoracji, gdzie jak zawsze była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, której przewodniczył o. Kamil. W homilii nawiązał do różnych rodzajów sprawiedliwości społecznej. Wieczorna rozmównica przebiegła w radosnej atmosferze. Nie zabrakło w niej modlitwy różańcowej ofiarowanej w licznych intencjach.

Ostatniego dnia, by dziękować za ten czas bogatych doświadczeń, udałyśmy się na mszę św. do kaplicy sióstr. Jednak tym razem nie na tym zakończyło się nasze skupienie. Trwałyśmy w radosnej atmosferze czasu wielkanocnego, a wspólnym śpiewom i tańcom nie było końca...

s. Goretti Bartczak


{gallery slider=boxplus.transition animation=6000}dzien-skupienia-dla-dziewczat-8-10-kwie-2016{/gallery}

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca