×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but dar-serca-dla-glodnych-i-spragnionych-21-23-paz-2016 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

W dniach 21-23 października 2016 w naszym domu generalnym we Włocławku odbyło się skupienie dla dziewcząt. Prowadził je o. Kamil Kraciuk CCG wraz z siostrami: s. Goretti Bartczak, s. Pauliną Bursiewicz i s. Chiarą Kaźmierczak.

Tematem skupienia było „Idźcie i głoście… głodnych nakarmić, spragnionych napoić”.

Na samym początku o. Kamil podczas swoich konferencji przygotował nas teoretycznie do wyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi. Dostałyśmy kilka cennych wskazówek min:

  • mamy iść - czyli ani nie stać, ani nie biec tylko po prostu iść
  • musimy mieć odwagę, aby głosić
  • musimy wierzyć w to co głosimy – czyli że Bóg jest Miłością
  • nasza pomoc ma być bezinteresowna i wypływać z miłości

Miałyśmy także czas, aby podczas adoracji Najświętszego Sakramentu porozmawiać z Panem Jezusem na temat naszych pragnień i głodów. Okazuje się, że każdy z nas jest pragnący i łaknący ale ważne aby odpowiedzieć na pytanie „Jakie ja mam pragnienia?”. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej przyszedł czas na praktykę, czyli na nakarmienie głodnych. Udałyśmy się na ulice Włocławka mając ze sobą piernikowe serca z napisem „Daj mi serce swoje i kochaj mnie taki jaki jesteś. Jezus” i podchodziłyśmy do najbardziej ubogich, głodnych i potrzebujących, aby ofiarować im ten dar serca. Spotkałyśmy wiele osób, którym mogłyśmy pomóc i zobaczyłyśmy jak naprawdę ludzie są wyjątkowi i reagują zupełnie inaczej.

Wydawałoby się, że tak samo głodni i potrzebujący, ale jednak bardzo różni. Podczas tych dni przekonałyśmy się, że nie potrzeba robić wielkich rzeczy aby pomóc drugiemu w potrzebie, czasami wystarczy tylko rozmowa albo po prostu obecność.


{gallery slider=boxplus.transition animation=6000}dar-serca-dla-glodnych-i-spragnionych-21-23-paz-2016{/gallery}

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca