Dlaczego boimy się śmierci? Czy przygotowujemy się na tę chwilę? Czy warto się modlić? Jak się modlić i za kogo się modlić?

Na te pytania próbowałyśmy znaleźć odpowiedź podczas kolejnego skupienia dla dziewcząt, które odbyło się w dniach 18-20 listopada 2016 r. w Domu Generalnym we Włocławku. Nosiło ono tytuł „Idźcie i głoście… umarłych pogrzebać, modlić się za żywych i umarłych”.

W dniach 21-23 października 2016 w naszym domu generalnym we Włocławku odbyło się skupienie dla dziewcząt. Prowadził je o. Kamil Kraciuk CCG wraz z siostrami: s. Goretti Bartczak, s. Pauliną Bursiewicz i s. Chiarą Kaźmierczak.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni

Już za nami kolejne dni formacyjne dla dziewcząt, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia 2016 r. w Domu Generalnym we Włocławku.

Podczas ostatnich skupień przy ul. Orlej, które przebiegały pod hasłem "Szczęśliwi, którzy są prześladowani za sprawiedliwość, ponieważ do nich należy Królestwo niebieskie" miałyśmy szansę przekonać się czym jest dla nas męstwo, dlaczego same siebie tak często prześladujemy, ale także mogłyśmy spotkać się z Panem Jezusem w Sakramencie Pokuty i Eucharystii.

19-21 lutego 2016 odbyło się kolejne spotkanie formacyjne dla dziewcząt w naszym domu pt. „Szczęśliwi, którzy zabiegają o pokój, ponieważ oni zostaną nazwani synami Bożymi.”(Mt 5,9) Piątek był dniem, w którym rozpoczęłyśmy od nabożeństwa Drogi Krzyżowej w intencji wszystkich powołanych do służby Bożej a także o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziewczyny włączyły się w te modlitwę, czytając rozważania Męki i śmierci Pana Jezusa.

W dniach 26-29 stycznia 2016 r. odbyły się w naszym domu zakonnym rekolekcje dla dziewcząt, które przebiegały pod hasłem Szczęśliwi, którzy rozeznają swoje powołanie i szukają Boga.

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe dni skupienia, które spędziłam w Domu Generalnym na Orlej.

W sobotę 10 grudnia 2011 r. odbyło się kolejne spotkanie dla dziewcząt we Włocławku.

W sobotę 14 stycznia 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie dla dziewcząt we Włocławku.

W czasie ferii zimowych odbyły się rekolekcje dla dziewcząt.

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca