ŚWIADECTWO EWY

W każdy wtorek, podczas roku akademickiego- studenci diecezji kaliskiej mogą uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych duszpasterstwa akademickiego. Wszystko rozpoczyna się od adoracji Najświętszego Sakramentu, o godzinie 19. Adoracja i msza św. odbywają się w kaplicy św. Józefa, patrona diecezji kaliskiej. Mamy ogromne szczęście, że możemy wówczas znajdować się w prezbiterium, tak blisko Pana Jezusa. Podczas adoracji i mszy św. mamy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Adoracja jest czasem, kiedy po dniu pełnym pośpiechu, zmagań i radości dnia codziennego na pół godziny możemy w ciszy i spokoju zatopić się w oceanie Bożej miłości. Podczas adoracji i mszy św., oprawą muzyczną zajmuje się s. Małgorzata Depka, która nam pięknie śpiewa i gra na gitarze.

Po adoracji, sprawowana jest msza św. w intencji studentów, wykładowców, oraz we wszystkich sprawach tkwiących w naszych sercach. Podczas wtorkowych mszy, ze względu na niewielką liczbę osób, szczery i spontaniczny charakter modlitwy, możliwość bycia w prezbiterium, czuję się jakbym była z Jezusem i Jego uczniami w wieczerniku. Ważnym momentem mszy św. jest spontaniczna modlitwa wiernych, podczas której możemy przedstawić Bogu nasze osobiste prośby. Najbardziej jedność wszystkich obecnych na mszy, uświadamiam sobie, kiedy trzymamy się za ręce, tworzymy jedno duże koło i odmawiamy wspólnie modlitwę Ojcze nasz. Centralnym momentem mszy św. jest przyjęcie komunii św. pod dwoma postaciami, tzn. pod postacią chleba i wina.

Po mszy św. udajemy się na salki katechetyczne, aby tam podjąć wcześniej ustalony temat; wypić kawę, herbatę, a czasami też „wrzucić coś na ząb” J. Tematy poruszane podczas spotkań są bardzo różne i dotyczą, np. misji, małżeństwa, Caritasu, sekt, egzorcyzmów. Na takie spotkania zazwyczaj duszpasterz akademicki zaprasza „ekspertów”, tzn. takie osoby, które bardzo dobrze znają daną rzeczywistość, czy też problem. Przybyli goście, ich historie, świadectwa, czasami bardzo zmieniają nasz sposób patrzenia na świat.

Warto zaznaczyć, że w spotkaniach duszpasterstwa akademickiego, poza studentami, uczestniczą również osoby, które skończyły już studia-pracują; czasami uczniowie szkół średnich, czy też znajomi studentów. Jednak nieważny jest wiek, kierunek studiów, czy wykonywana praca, gdyż celem naszego spotkania; zarówno w kościele, jak i na salkach katechetycznych jest umacnianie naszej wiary, oraz zmiana naszego życia. Mamy żyć tak, aby nasza codzienność była przepełniona Bożą obecnością.

Cotygodniowe spotkania bardzo zbliżają nas do siebie. Wspólnie przeżywamy nasze życiowe dramaty, tj. utrata bliskich osób, choroby, problemy na studiach, czy w życiu osobistym. Wspólnie również dzielimy się naszymi radościami, sukcesami. Tak dobrze razem się czujemy, tak jesteśmy sobie bliscy, iż możemy uznać naszą wspólnotę za „małą akademicką rodzinę” J.

SPOTKANIE W KALISZU

Siostra Małgorzata Depka w ramach pracy duszpasterskiej od 1,5 roku uczestniczy w spotkaniach formacyjnych Duszpasterstwa Akademickiego w Kaliszu. Posługuje tam szczególnie jako animatorka muzyczna w ramach adoracji i Mszy św. które odbywają się w każdy wtorek przy Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz w spotkaniach grupy Odnowy w Duchu Świętym DA, które odbywają sie w niedziele w parafi katedralnej przed Mszą św. akademicką.


  • galeria zdjęć z kilku spotkań, które się odbyły w sali Parafialnej Sanktuarium św. Józefa:

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Relacja ze spotkania w Kaliszu - 10.12.2011

Największa rana serca - grzech

Dnia 10 XII 2011 przy ul. Grodzkiej w Kaliszu odbył się dzień skupienia dla dziewcząt.

Relacja ze spotkania w Kaliszu - 21.04.2012

Dnia 21 kwietnia 2012 przy ul. Grodzkiej w Kaliszu odbyło się spotkanie formacyjne dla dziewcząt.

Oficjalna strona Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi

ul. Orla 9, 87-800 Włocławek

+48 542 313 228
orla@siostrywspolnejpracy.pl

Nr konta: 16 1240 3389 1111 0000 3010 0626 (Bank Pekao S. A. I Oddział we Włocławku)

Image