Siostra Cecylia Fijałkowska – od 1 sierpnia 2011 r., katechetka i przełożona wspólnoty, razem z kapłanami animuje życie religijne: rozśpiewuje scholę dziecięcą, prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, przygotowuje dzieci do Pierwszej Komunii świętej i organizuje pielgrzymki szerząc kult Matki Bożej Niepokalanej.


Siostra Joanna Wójtowicz od września 2013 r. posługuje jako zakrystianka w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Babiaku. Przygotowuje do Mszy świętej i nabożeństw. Układa kwiaty i dba o szaty liturgiczne. Robi okolicznościowe dekoracje, np. różańcową na miesiąc październik czy patriotyczną na 11 listopada itp. Wraz z młodzieżą z parafii przygotowuje Żłóbek, Grób Pański i Ciemnicę. Często też ubogaca liturgię poprzez czytanie i śpiew psalmu.

    


Siostra Sylwia Dogońska - nasza seniorka - już od 1995 r. pracuje w miejscowości Babiak i troszczy się nie tylko o gospodarstwo domowe, ale także pełni funkcję intendentki. Pełna ewangelicznej radości dba o zaopatrzenie domu. Siostrę Sylwię wyróżnia niezwykły talent kulinarny, dzięki któremu siostry wciąż z nowym pietyzmem uwielbiają Pana w myśl słów: "Służcie sobie tym darem, jaki każdy otrzymał".

Nasza Seniorka z ogromnym zaangażowaniem opiekuje się także grobami na cmentarzu. Piękne kwiaty pielęgnowane na grobach sióstr przypominają wiernym odwiedzającym cmentarz, że miłość sióstr do Jezusa jest wciąż "świeża i nowa". Żywy kult Maryi sprawił, że siostra Sylwia kilkanaście lat temu zainicjowała zapalanie znicza w każdą pierwszą sobotę miesiąca, na cześć Matki Bożej Niepokalanej.

We wrześniu 2017 r. została poświęcona nowa figura Niepokalanej Patronki Zgromadzenia.

Siostry poprzez pracę w zjednoczeniu z Chrystusem chcą przez służbę na wzór naszej Niepokalanej Matki Maryi budować Królestwo Boże w parafii.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Info

Oficjalna strona zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Powołanie | Służba | Praca